Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Odpowiedzialność za Swoje Życie

Posted by Darek Miko w dniu Wrzesień 3, 2011

W swoim krótkim życiu spotkałem się bardzo wiele razy, z osobami, którym gdy mówiłem coś istotnego o odżywianiu czy zdrowiu, reakcja ich była jak efekt rzutu grochem o ścianę. Są to ludzie, którzy świadomie boją się wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie (życie) i wolą żyć w iluzji, że postępują „słusznie”, bo niby, dlaczego mam mieć rację, mówiąc im coś, o czym jeszcze nigdy nie słyszeli, a tym bardziej, jeżeli nie mówiła o tym telewizja czy ich lekarze.

Faktem jest, że ludzie ślepo ufają autorytetom, (no może nie wszyscy, ale większość), co wcale nie zwalnia ich z myślenia i świadomego podejmowania słusznych decyzji, jak choćby sposobu odżywiania czy drobnych z pozoru mogących wyglądać na mało istotne szczegółów.

Natomiast prawda jest taka, że z tego, co wiem lekarze pierwszego kontaktu nie mają zbyt wielu informacji o odżywianiu, a telewizja nie jest zbyt obiektywnym źródłem prawdziwych informacji. Dlatego też powinniśmy przy okazji każdych nadarzających się wątpliwości korzystać z dobrodziejstw Internetu, by doszukać się interesujących nas informacji na dany temat i rozwiać wszelkie wątpliwości z tym związane, wyciągając z tych informacji odpowiednie wnioski.

Ludzie boją się wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zwlekają z ważnymi decyzjami do sytuacji aż będzie zbyt późno i dopiero w ostateczności zasięgać porady jakiegoś specjalisty, gdy ich życie lub zdrowie jest zagrożone. Wówczas za ewentualną porażkę mają kogo obwinić, bo przecież to nie ich wina, tylko osoby, która mówiła im co mają robić. Gdzie oni byli wcześniej? Woleli o tym nie myśleć, do momentu aż spotkało ich coś niedobrego. Łatwo jest żyć nie zwracając na nic uwagi, korzystając jedynie z przyjemności, np. smakowych, które niejednokrotnie wiążą się ze spożywaniem sporej ilości różnych sztucznych dodatków czy konserwantów, których spożywanie z czasem może się objawić przykrymi konsekwencjami.

Ile osób cierpi na jakąś dolegliwość/chorobę idzie do lekarza, kupuje przepisane przez niego lekarstwa, zaczyna je zażywać, ale nie rezygnuje z jedzenia rzeczy, które powodują jego dolegliwość. Dobry przykład to cukrzyca, ludzie łykają tabletki, przyjmują insulinę, a mimo to nie rezygnują z cukrów prostych. To właśnie prosty przykład ludzi żyjących w iluzji, że „niby” postępują słusznie, bo łykają leki, ale niby czemu z powodu tego mieliby rezygnować z przyjemności spożywania słodyczy.

Jesteśmy uzależnieni od jedzenia, którego spożywamy dużo za dużo i do tego jesteśmy rozleniwieni i wolimy by ktoś inny brał odpowiedzialność za nasze życie, np. lekarz, dietetyk, psycholog, gdyż sami nie wiemy jak postępować i mamy zbyt słabą wolę, może w praktyce okazałoby się inaczej, ale któż odważy się tego spróbować. To wymagałoby wzięcia się w garść i stania się panem własnego losu, co dla niektórych ludzi może być zbyt wielkim obciążeniem psychicznym.

A wystarczy zacząć robić postępy od niewielkich rzeczy, np. zrezygnować z tego i tamtego, po jakimś czasie, gdy okaże się, że świadomie potrafimy się ograniczyć, to wówczas odniesiemy nasze pierwsze zwycięstwo na drodze do wielkiego sukcesu, a to będzie nas motywowało do wprowadzania kolejnych zmian i świadomego podążania właściwą drogą i wzięcia własnego życia we własne ręce, a wszelkie porady specjalistów nie będziemy już „łykać jak pelikany”, tylko w pierwszej kolejności logicznie się nad tym zastanowimy i sami podejmiemy właściwą decyzję z wszelkimi tego konsekwencjami, gdyż będziemy już odpowiedzialnymi ludźmi;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s