Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Jak Smakuje Zdrowa Dieta Odchudzająca?

Posted by Darek Miko w dniu Kwiecień 3, 2011

Na pewno zastanawialiście się już nie raz jak będzie smakowała Wasza dieta, gdy zrezygnujecie z większości przetworzonych pokarmów, zapewne bardzo smacznych, zawierających sporą ilość rafinowanej soli, różnych wzmacniaczy smaku i zapachu, przetworzonych cukrów i ich pochodnych? Czy nasz dzienny jadłospis będzie wtedy nam smakował, czy może będzie miał smak jałowy?

Powiem tak, że na początku takie właśnie będziecie mieli wrażenie, że jedzenie to pozbawione jest smaku, gdyż dopiero po jakimś czasie wasze kubki smakowe odzyskają prawidłową wrażliwość na smaki potraw. W tym momencie przydatne okażą się naturalne przyprawy, jak oregano, majeranek, bazylia, cynamon, kurkuma, imbir i wiele innych, także w niewielkiej ilości sól morska oraz naturalny pszczeli miód. Śmiało można ich używać do wielu potraw, poprawiając jednocześnie ich smak, na początku z „jałowego”, na smak dla nas bardziej znośny.

Dzięki czemu będzie nam łatwiej odzwyczaić się od słonego i słodkiego smaku, który towarzyszył nam często od dzieciństwa i do którego tak bardzo przyzwyczailiśmy się przez całe nasze dotychczasowe życie. Obecne są one w różnych postaciach, zwłaszcza w tak wielu przetworzonych produktach.

Z czasem, gdy nasze podniebienie na dobre się już odzwyczai od tych smaków i nie będziemy mieli więcej ochoty na sięgnięcie po solniczkę czy cukiernicę, to dostrzeżemy, że nawet surowe warzywa mają smaczny smak i że niepotrzebne nam już są żadne przyprawy.

Korzyści z rezygnacji z nadmiaru soli i cukrów prostych jest bardzo wiele. Dzięki ich eliminacji i zastosowaniu wspomnianych przypraw, wpłyniemy na znacznie lepszą kondycję całego układu trawiennego, wzmocnimy odporność, oczyścimy i wzmocnimy cały organizm. Ułatwimy pracę narządom wewnętrznym i poprawimy tempo metabolizmu, przyczyniając się do efektywniejszego spalania tkanki tłuszczowej.

Rezygnując z dodatku białej rafinowanej soli, cukru i produktów je zawierających, przywrócimy równowagę kwasowo zasadową, a także, gdy nie mamy obecnie problemów z nadwagą, zapobiegniemy takim problemom w przyszłości.

Więc, jak widać zalet stosowania różnych zamienników soli i cukru jest bardzo wiele, nie tylko wpłynie to na lepsze efekty podczas odchudzania, ale także bardzo korzystnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Podsumowując – zdrowa dieta odchudzająca wbrew różnym opiniom jest bardzo smaczna, a przede wszystkim zdrowa, zwłaszcza, gdy umiejętnie potrafimy stosować w niej różne przyprawy. Tak, by z czasem przestać zwracać wyłącznie uwagę na smak jedzenia, a skupić się na jego składzie i efektom, które dzięki niemu osiągniemy. Czyli zdrowe, szczupłe i sprawne ciało.

Tyle chyba wystarczy, aby większość z Was przekonać do zmieniania swojego jadłospisu na bardziej naturalny, krok po kroku, ale ważne żeby iść na przód:)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s