Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Lepiej Zjeść czy Wypić Posiłek?

Posted by Darek Miko w dniu Grudzień 7, 2010

Nie trzeba chyba o tym chyba nikomu mówić, że płynny pokarm jest szybciej i zdecydowanie łatwiej strawny niż pokarm o konsystencji stałej;). Nie chodzi tutaj oczywiście o popijanie jedzenia wodą, bo to jest błędem, ale o możliwie dodawanie do posiłków (lub by składał się on głównie), jak największej ilości warzyw i owoców, które same w sobie są dosyć soczyste (zależy od rodzaju), co sprawia, że zdecydowanie łatwiej pokonują kolejne odcinki układu pokarmowego. Z czego owoce zawsze starajmy się jeść na pusty żołądek, czyli jako osobny posiłek lub jako pierwsze produkty w posiłku, o czym już nie raz wspominałem;)

Zjadany pokarm trzeba oczywiście dokładnie pogryźć, co pozwoli na odpowiednie zmieszanie ze śliną, która to wstępnie trawi węglowodany i jeżeli dodatkowo ten pokarm będzie wodnisty, to proces ten przebiega znacznie skuteczniej. Nie trzeba będzie już tak dokładnie przegryzać pokarm, żołądek będzie miał o wiele mniej pracy, będziemy zużywać mniej energii życiowej na procesy trawienne całego układu pokarmowego, organizm znacznie lepiej będzie w stanie sobie poradzić z pozyskanymi składnikami, itp.

Jeszcze lepszym wyjściem będzie robienie sobie soków owocowych lub warzywnych, do których można dodać różne nasiona lub ziarna. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tak przygotowane owoce czy warzywa, trafiają do krwiobiegu w ciągu kilkunastu minut, podczas gdy tradycyjne trawienie, normalnie pogryzionych i zjedzonych warzyw czy owoców, zajęłoby zdecydowanie więcej czasu. Oczywiście taka konsystencja posiłku (tak taki sok to także posiłek), także należy starać się zmieszać ze śliną, co zapewni jeszcze efektywniejsze przebieganie procesów trawiennych.

Jakkolwiek by nie było, to nie może tak wyglądać każdy nasz posiłek, bo wtedy nasze jelita całkowicie by się rozleniwiły i mielibyśmy z nimi problemy, ale między posiłkami, spożywać soki czy sałatki warzywne, jak najbardziej można i wręcz trzeba.

Z tego faktu też wynika, że nasza dieta powinna obfitować w produkty, naturalnie soczyste, dzięki czemu organizm będzie w stanie, bez zbędnego wysiłku, w bardzo łatwy sposób pozyskać więcej dostarczonych mu składników odżywczych. Natomiast, jeżeli jemy jakiś tradycyjny posiłek, który jest dosyć suchy, to postarajmy się o wypicie przed takim posiłkiem czystą wodę niegazowaną, ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, czy jakąś owocową herbatkę, co skutecznie nawodni nasz organizm, dzięki czemu wszelkie procesy metaboliczne będą przebiegały znacznie sprawniej, co także się przełoży na skuteczniejszą utratę wagi. Czyli zarówno zjedzenie pokarmu o konsystencji stałej, jak i płynnej jest jak najbardziej wskazane. Pamiętajmy o urozmaicaniu.

Czytaj więcej o dobroczynnym wpływie wody na utratę wagi tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s