Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Zasada Diety nr 21. Suplementacja

Posted by Darek Miko w dniu Listopad 21, 2010

Zmieniając swoje menu na bardziej zdrowe, czyli rezygnując z produktów o małej wartości odżywczej, wysoko przetworzonych, zawierających puste kalorie, a zjadając więcej warzyw, owoców i innych produktów roślinnych, można by śmiało rzec, że w naszej diecie jest odpowiednia ilość, witamin, soli mineralnych i wszelkich innych niezbędnych składników.

W wielu przypadkach może tak być, ale nie koniecznie. Obecnie dostępna żywność nie ma takiej wartości odżywczej, jak jeszcze choćby przed 50 laty. Może zawierać nawet ponad 50% mniej minerałów, witamin i innych składników, nie wspominając o pozostałościach po pestycydach, sztucznych nawozach, czy skażeniu ziemi. Wszystko to wpływa na gorszą jakość, ogólno dostępnej żywności pochodzenia roślinnego, a więc też zwierzęcego.

Oczywiście nie wszędzie tak jest, niemożna popadać w skrajność. Ale niestety jest tak, że jedzenie, ma niższą wartość odżywczą, niż mieć powinno. Istnieje możliwość komplementarnego odżywienia, pod warunkiem, że będziemy zjadać takiej żywności naprawdę sporo, zarówno warzyw, owoców, nasion, orzechów, ziaren, także produktów pochodzenia zwierzęcego, co w niektórych sytuacjach może się wydawać niemożliwe, czy to ze względu na koszty, czy z samego faktu konieczności zjadania ogromnych ilości różnych produktów.

Niektórym osobą może się udać dostarczyć wszelkich potrzebnych składników wyłącznie z pożywienia, ale takich osób jest naprawdę niewiele. Dlatego z pomocą przychodzi nam suplementacja. Która zważając na powyższe fakty, wydaje się koniecznością, także z uwagi, na potrzebę przyjmowania coraz większych ilości witamin i minerałów, przy naszym obecnym stylu życia (stres, zanieczyszczenia, itp.). Mówiąc skrótowo, obecnie nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest znacznie większe niż kiedyś.

Tak, więc wiemy już, że suplementacja w bardzo wielu przypadkach jest niezbędna, tylko teraz pytanie, jakie suplementy wybrać? Na rynku jest naprawdę ogromna liczba różnych preparatów, jedne lepsze inne gorsze, a jeszcze inne zupełnie nieprzynoszące pożądanych efektów.

Kierując się wyborem suplementu należy zwrócić uwagę, jakie składniki zawiera, w jakich proporcjach i z jakiego źródła. Od razu wspomnę, że syntetyczne witaminy można od razu odstawić, podobnie rzecz się ma w przypadku minerałów, gdyż stosując je pozytywnych efektów raczej nie doświadczymy, natomiast mogą okazać się niebezpieczne i szkodliwe.

Bardzo ważne jest, aby suplement taki zawierał składniki wyłącznie pochodzenia naturalnego (najlepiej ekologicznego), koncentraty roślinne, których przyswajalność jest naprawdę duża, a więc i efekt fizjologiczny jest znacznie większy, (są one znacznie droższe, ale także znacznie skuteczniejsze), nie wspominając o niskiej możliwości wystąpienia skutków ubocznych, niż jest w przypadku ich syntetycznych odpowiedników. Ale nie znaczy to, że można je brać bez żadnych konsultacji z odpowiednim specjalistą, bez umiaru, gdyż wszystko brane w nadmiarze, może spowodować jakieś konsekwencje, choćby zachwianie gospodarki mineralnej.

Gdy zdecydujemy się na stosowanie suplementów, bo np. nie jesteś w stanie zjeść odpowiednich ilości warzyw i owoców, warto wtedy się skonsultować z odpowiednim specjalistą zaznajomionym z taką tematyką, który zleci odpowiednie badania, mające na celu sprawdzenie poziomu odżywienia organizmu i w razie takiej konieczności zaleci stosowanie suplementów, w odpowiednich dawkach.

Natomiast, gdy nie mamy takiej możliwości i po prostu chcielibyśmy się suplementować profilaktycznie jakimś preparatem witaminowo – mineralnym, to warto zwrócić uwagę na jego skład i nie kupować dostępnych na każdym kroku syntetycznych suplementów, tylko poszukać na Internecie dobrych preparatów naturalnych, na które warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale za to przyniosą zadowalające efekty, w postaci poprawy stanu zdrowia i samopoczucia.

Zdrowie w dzisiejszych czasach (obecnego stanu służby zdrowia) jest najważniejsze, więc warto o to zadbać zawczasu i profilaktycznie stosować dobry preparat witaminowo mineralny, dzięki któremu możemy uniknąć w przyszłości wizyt u lekarza, oczywiście w przypadku, jeżeli w naszej diecie brakuje naturalnych produktów pochodzenia roślinnego. Zawsze jeszcze istnieje możliwość zakupu warzyw, owoców czy orzechów ekologicznych, które są znacznie lepszej jakości, ale znowu pojawia się kwestia finansowa.

Tak, więc warto to sobie wszystko przemyśleć i wprowadzić odpowiednie zmiany w swoim menu, tak, aby zapewnić sobie wszelkie niezbędne składniki odżywcze, zapewniające nam długie życie, wspaniałe zdrowie i szczupłą sylwetkę:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s