Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

„Półpompki” – Świetna Profilaktyka Urazów Kręgosłupa

Posted by Darek Miko w dniu Listopad 19, 2010

Ćwiczenie to jest bardzo skuteczne w rozwijaniu mięśni przykręgosłupowych (prostowników grzbietu), czy to profilaktycznie, w celu utrzymania dobrej sprawności ruchowej i siły mięśni grzbietu, czy po doznaniu kontuzji pleców, co pomaga powrócić do dawnej formy i sprawności. Jest ono wykonywane oprócz innych ćwiczeń, podczas rehabilitacji, przy problemach z kręgosłupem.

Oprócz wspomnianych mięśni grzbietu i klatki piersiowej, ćwiczenie to wpływa także w niewielkim stopniu na rozwój mięśni ramiennych, pośladkowych i klatki piersiowej. Technika jego wykonania jest dosyć prosta. Leżąc na ławeczce płaskiej lub na podłodze, ustawiamy dłonie na podłodze po bokach głowy, jak do wykonywania pompek i z takiej pozycji robiąc wdech podnosimy się w górę, z tą tylko różnicą, że unosimy jedynie tułów od głowy do pasa, (używając do tego celu zarówno siły mięśni ramion i siły mięśni prostowników grzbietu), a reszta ciała od pasa w dół leży cały czas na podłodze. Czyli takie pół podnoszenie, robiąc wydech i po chwili lub od razu powracamy do pozycji wyjściowej.

Wykonując to ćwiczenie należy uważać, żeby nie wygiąć zbyt mocno tułowia, co może grozić kontuzją. Prostujemy tułów (wyginamy w łuk), niezbyt mocno, z czuciem, jednocześnie spinając mocno mięśnie pośladkowe, wyczuwając w końcowej fazie ruchu (na górze), spięcie mięśni grzbietu.

Końcowa faza ruchu w górze, niekoniecznie musi się zbiegać z prostowaniem rąk w łokciach, wszystko zależy od ich rozstawienia. Nie należy nigdy starać się na siłę wyprostować jeszcze bardziej grzbietu, aby wyprostować ręce w łokciach, bo możemy sobie przez to zrobić krzywdę.

Ilość powtórzeń jest dowolna, warto to ćwiczenie wykonywać oczywiście po wcześniejszej rozgrzewce. Można je robić zarówno na początku treningu, podczas rozgrzewki, podczas treningu właściwego, czy nawet na zakończenie treningu. Co do ilości serii, to z powodzeniem można wykonać od 3 – 5 serii, a nawet więcej, w zależności od potrzeb, możliwości fizycznych i celu treningu.

Gdy zależy nam na profilaktyce, to wystarczy kilka serii, by móc później wykonywać kolejne ćwiczenia. Natomiast, gdy mamy jakiś niezbyt poważny problem z plecami, dokuczający ból lub kłucie w okolicy kręgosłupa, to warto zrobić sobie kilka serii więcej, dokładnie technicznie.

Warto to ćwiczenie wykonywać razem z ćwiczeniami na mięśnie brzucha, o czym wspominałem we wcześniejszym ćwiczeniu na prostowniki grzbietu, które razem działają profilaktycznie na kręgosłup i wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s