Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Czytaj Etykiety Kupowanych Produktów

Posted by Darek Miko w dniu Listopad 8, 2010

Pewnie już nieraz słyszeliście, żeby czytać etykiety kupowanych produktów, nie? To właśnie słyszycie:) Jest to bardzo ważne, aby wiedzieć, co się kupuje i świadomie wybierać produkty dla nas najlepsze i najzdrowsze. Będziecie zdziwieni, co producenci są w stanie upchnąć do swoich wyrobów, niekoniecznie idąc w parze ze zdrowiem konsumentów.

Na etykietach produktów można znaleźć oprócz zawartości kalorii, białka, węglowodanów, tłuszczy, wody, także zwartość cukru, soli, błonnika oraz wszelkich dodatków, w wielu przypadkach zupełnie tam niepotrzebnych, jak konserwanty, wzmacniacze smaku i zapachu, regulatory, aromaty, substancje słodzące, barwniki, czyli wszelakie E-… .

I to właśnie o tych dodatkach chciałem, co nieco napisać. Niektóre z nich są opisywane, jako bezpieczne, inne, jako szkodliwe. Lepiej unikać produkty, zawierające takie syntetyczne dodatki (zwłaszcza konserwanty, słodzik aspartam, czy kwasek cytrynowy), gdyż one wcale nie podnoszą wartości produktu, a te uznawane na ogół za bezpieczne, mogą być ostatecznie szkodliwe, np. poprzez kumulację małych ilości z wielu źródeł, wtedy już dopuszczalny bezpieczny poziom może być przekroczony. Także spożywane przez dłuższy czas nawet małe dawki mogą się w końcu okazać nie takie bezpieczne, powodując osłabienie organizmu, alergie, zaburzenia funkcjonowania różnych narządów, otyłość, choroby lub wiele innych dolegliwości i patologii zdrowotnych.

Unikaj także produktów pasteryzowanych, wędzonych, GMO (genetycznie modyfikowany organizm, np. kukurydza, soja czy bardzo popularna skrobia), gdyż ich wartość odżywcza jest o wiele mniejsza, przy możliwym toksycznym działaniu na organy wewnętrzne. Niestety o tym czy produkt jest GMO producenci nie mają obowiązku informować konsumentów, jak ma to miejsce w przypadku kukurydzy, która w USA w większości jest GMO, skąd trafia do naszego kraju.

Także jak widać należy zawsze czytać etykiety i świadomie dokonywać zakupu produktów, jak najbardziej naturalnych, o wiadomym składzie, wolnych od tego typu dodatków i sposobu przetworzenia, które są o wiele zdrowsze i korzystniej wpływają na ogólne funkcjonowanie naszego organizmu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie trzeba się mieć na baczności, na każdym kroku, gdyż producenci produktów spożywczych mają dosłownie wolną amerykankę z wszelkimi tego konsekwencjami zdrowotnymi dla konsumentów. Świadomość tego wyjdzie Wam tylko na dobre, gdyż teraz będziecie wiele produktów omijać szerokim łukiem, z korzyściami dla waszego zdrowia;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s