Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Czy Picie Czystej Wody Wspomaga Odchudzanie?

Posted by Darek Miko w dniu Październik 31, 2010

Wspominałem już nieraz o dobroczynnych właściwościach picia wody, tutaj chciałbym wspomnieć bardziej szczegółowo o wpływie picia wody na znacznie skuteczniejsze tempo utraty zbędnej tkanki tłuszczowej.

Każdy wie, że ludzki organizm w ok. 60 – 70% składa się z wody, a jej ubytek o 10%, jest groźny dla naszego zdrowia, a nawet życia, dlatego tak ważne jest picie wody, nie tylko wtedy, gdy chce nam się pić, (co oznacza wstępną fazę odwodnienia), ale popijanie sobie małymi łyczkami cały dzień, lekko na zapas, czystej wody niegazowanej.

Odnośnie ilości wody, jaką powinniśmy przyjmować w ciągu dnia, to zapraszam do Zasady Diety nr 16. Pijąc odpowiednią ilość wody w ciągu dnia, można znacząco wpłynąć na tempo utraty tkanki tłuszczowej, oczywiście będzie to przebiegało znacznie skuteczniej, jeżeli do tego dołożymy prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Dzięki temu można przyczynić się do wyregulowania tempa przemiany materii, zwiększenia wydatkowania energii, lepszego spalania glukozy i tłuszczu, który nie jest już tak chętny magazynowany, znacznie lepszego przebiegania procesów trawienia i wchłaniania składników pokarmowych w jelitach, co także wpływa na metabolizm. Dzięki odpowiedniej ilości przyjmowanej wody, skutecznie pozbywamy się także szkodliwych ubocznych produktów przemiany materii, wpływa także na ogólną kondycję organizmu, lepszą pracę mięśni, które w większości zbudowane są właśnie z wody i to właśnie dzięki nim i ich masie metabolizm przyśpiesza i możliwe jest spalanie kalorii.

Oczywiście w naszym menu oprócz wody powinny się również pojawić takie napoje jak herbata owocowa, zielona, ziołowa, biała, kawa zbożowa, (napoje niesłodzone), samodzielnie przygotowane soki owocowe, sporadycznie kawa naturalna czy czarna herbata, które oprócz płynu dostarczają także wielu cennych składników.

Tak, więc rezygnując ze słodkich napojów, częstego picia kawy i alkoholu, a skupienie się na piciu odpowiedniej ilości czystej wody i zdrowych herbatek, może skutecznie przyczynić się do tempa utraty zbędnej tkanki tłuszczowej i polepszenia stanu ogólnego zdrowia, gdyż dopóki nasz organizm nie będzie odpowiednio nawodniony, nie mamy, co liczyć na spadek wagi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s