Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Pompki – Skutecznie Kształtują Biust i Sylwetkę

Posted by Darek Miko w dniu Październik 14, 2010

Pompki to jedno z podstawowych ćwiczeń, mających wpływ na ogólną sprawność. Powinno ono być w planie treningowym każdej osoby, której zależy nie tylko na pozbyciu się kilku kilogramów, ale także na lekkim wykształceniu swojej sylwetki lub po prostu chcącej uzyskać lub utrzymać dobrą formę.

Jest to ćwiczenie angażujące górne partie ciała, m. in. takie jak mięśnie klatki piersiowej, mięśnie ramion oraz mięśnie obręczy barkowej. Jest to bardzo dobre ćwiczenie na kształtowanie biustu, zapewne większość z Was pewnie wie, że trenując mięśnie klatki piersiowej, wpływamy na lepsze kondycję i wygląd biustu, który w efekcie powinien być znacznie jędrniejszy.

Oczywiście przed rozpoczęciem wykonywania ćwiczenia robimy rozgrzewkę. Następnie przechodzimy do wykonywania ćwiczenia. Kładziemy się na ziemi, rozstawiamy dłonie na odpowiedniej szerokości, im szerzej tym mocniejszą pracę musi wykonać mięsień piersiowy, a im wężej tym bardziej jest angażowany mięsień ramienny (triceps). Tułów raczej nie powinien być w jednej linii z nogami tylko w kącie rozwartym, trochę wyżej od linii prostej z nogami.

Z takiej pozycji podnosimy się używając do tego celu wyłącznie rąk i siły mięśni piersiowych, będąc już na górze robimy wdech i schodzimy na dół, nie dotykając podłogi ponownie się podnosimy i tak ustaloną ilość razy. Tułów podczas całego wykonywania ćwiczenia powinien być w jednej pozycji i nie należy nim ruszać, ani też obniżać pośladków.

Jeżeli dla Ciebie ten sposób wykonywania pompek na ziemi będzie zbyt ciężki, to możesz je wykonywać na kolanach – (opierasz się nie na palcach stóp tylko ugiętych kolanach) lub w skosie, czyli podobnie jak klasyczne pompki, tyle tylko, że ręce masz wyżej, np. na jakimś niezbyt wysokim krześle, to powoduje, że Twój tułów nie jest już poziomo tylko w skosie. Taka wersja jest o wiele łatwiejsza. Jeżeli ona także będzie zbyt trudna, to istnieje jeszcze łatwiejsza wersja, łatwiejszej już niema;). Stojąc opierasz się o ścianę, możesz pod lekkim kątem i robisz tak jakby pompki na ścianie.

Jeżeli będziesz zaczynała od łatwiejszych wersji pompek, to po kilku treningach powinnaś już nabrać sił i być w stanie przejść do trudniejszej wersji. Ilość powtórzeń w serii jest indywidualna, ważne, aby ćwiczenie robić poprawnie technicznie. Lepiej zrobić pięć razy dobrze technicznie, niż 15 byle jak.

Na początku wystarczy robić 3 – 5 serii pompek, po 5 – 20 powtórzeń. Z czasem, gdy będziecie już w stanie wykonać więcej, to oczywiście tą ilość zwiększacie, w zależności od możliwości. Oczywiście pomiędzy seriami popijamy wodę i rozciągamy trenowane mięśnie, robiąc np. wymachy do tyłu bokiem obie ręce.

Zadowalające efekty w postaci większej siły;), poprawy wyglądu biustu powinny się pojawić po kilku tygodniach regularnych treningów, oczywiście z uwzględnieniem wcześniejszych podawanych ćwiczeń, czyli będąc aktywną, przez co najmniej 4 – 5 dni w tygodniu, mając już pewien staż treningowy.

Z powodzeniem można to ćwiczenie łączyć na jednym treningu z ćwiczeniami na inne partie ciała, czy to robiąc jedno ćwiczenie po skończeniu wszystkich serii na inne, czy robiąc na przemian, np. po kolei ćwiczenie na różne partie mięśniowe, co pozwoliłoby skrócić czas przerw pomiędzy seriami, czyli zwiększeniu skuteczności spalania tkanki tłuszczowej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s