Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Zasada Diety nr 19. Posiłek po Treningu

Posted by Darek Miko w dniu Październik 7, 2010

Posiłek po treningu, jest o wiele bardziej istotny, niż by się to mogło komuś wydawać, gdyż długi wyczerpujący trening, powoduje nasilenie się procesów katabolicznych, czyli rozpadu białek mięśniowych, co może skutkować zmniejszeniem masy mięśniowej, spowolnieniem przemian metabolicznych i trudniejszym spalaniu tkanki tłuszczowej.

Dlatego tak istotne jest uzupełnienie w odpowiednim czasie po treningu pośrednio lub bezpośrednio glukozy i aminokwasów, aby skutecznie przeciwdziałać procesom katabolicznym, nasilając procesy anaboliczne, powodujące znaczne przyśpieszenie przemian metabolicznych, co oznacza szybsze pozbywanie sie niechcianych kg.

Z reguły w diecie redukcyjnej, należałoby po treningu przyjąć aminokwasy, najlepiej egzogenne (niezbędne), co pozwoli w bardzo szybki sposób zapobiec procesom katabolicznym i nasilić anabolizm. Dobre w tym będą aminokwasy wyselekcjonowane, czyli w kapsułkach lub nawet coś znacznie lepszego jak, spirulina, która dostarcza wszystkie aminokwasy i dodatkowo bardzo wiele witamin zwłaszcza, antyoksydacyjnych, wiele minerałów i innych cennych składników, jak np. chlorofil.

Co prawda niema takiej konieczności, aby sięgać po spirulinę, ale oczywiście będzie ona mile widziana, nie tylko, jako suplement naturalny stosowany po treningowo, ale również, jako świetne uzupełnienie diety w niezbędne składniki odżywcze.

Dobrym wyjściem będzie również w pierwszej kolejności, do 30 minut po zakończeniu treningu aerobowego czy statycznego, wypicie świeżego soku owocowego, który to dostarczy odpowiedniej ilości węglowodanów, witamin i minerałów, utraconych podczas ciężkich treningów, skutecznie zapobiegając, np. starzeniu się organizmu.

Następnie do godziny po treningu, należałoby zjeść posiłek złożony z węglowodanów, tłuszczu i białek. Ten posiłek ma na celu całkowite uzupełnienie ilość glikogenu w mięśniach i wątrobie, oraz dostarczenie odpowiedniej ilości białek, z których nasz układ pokarmowy pozyska potrzebne aminokwasy, niezbędne do budowania nowych mięśni.

Pozwala to na stały podwyższony poziom przemian metabolicznych przez cały dzień i jeżeli do tego staramy się jadać pozostałe posiłki według podanych przeze mnie wcześniej przykładów, to nasz metabolizm będzie bardzo sprawnie sprzyjał pozbywaniu się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Przykładowy posiłek po treningowy:

  • Można użyć ziemniaków, (jedynie w takim przypadku, w posiłku po ciężkim treningu), posypanych natką pietruszki i zarodkami pszennymi, do tego warzywa gotowane na parze, polane lekko roztopionym masłem i na końcu filet z piersi indyka.
  • Kilka kromek chleba razowego, z olejem, sałatą i pomidorem i kilka jajek na miękko.
  • Dobra także będzie zupa owsiana na wodzie z bakaliami, podobnie jak na śniadanie, po niej zjeść garść orzechów / kawałek dobrego jakościowo sera białego lub nawet kawałek makreli gotowanej.

Ilość i proporcje w posiłkach, pozostawiam Wam do indywidualnej analizy, bo każdy jest inny i tak jedna osoba będzie potrzebowała zjeść więcej mięsa a mniej ziemniaków, z kolei druga więcej pieczywa, a mniej jajek i przy tym obie osoby będą odnosiły podobne rezultaty, mimo różnej ilości zjadanych węglowodanów i białek. Można natomiast zadbać, aby posiłek taki stanowił 25% dziennej podaży kalorii, jeżeli nie będzie to zbytnim obciążeniem dla żołądka, dlatego trzeba to rozważyć.

Posiłek ten najlepiej byłoby zjeść do godziny po skończeniu treningu, wcześniej wypijając wspomniany sok owocowy. Po jego wypiciu, ok. 15 – 20 minut, warto przepłukać żołądek, wypijając całą lub połówkę szklanki wody i co najmniej 20 – 30 minut po wypiciu wody, jemy posiłek na pusty już żołądek. Do godziny po treningu, będziecie już śmiało głodne, więc nie będzie problemu z jego zjedzeniem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s