Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Wykroki – Świetne m.in. na Pośladki

Posted by Darek Miko w dniu Październik 3, 2010

Jest to kolejne świetne ćwiczenie, które zaraz po przysiadach bardzo dobrze nadaje się do rozwoju mięśni ud i pośladków, skutecznie redukując tkankę tłuszczową z tych rejonów. Jest ono łatwe, ale tak nie do końca, gdyż wiele zależy od techniki. Robi się je jak sama nazwa wskazuje robiąc wykroki. Można je wykonywać zarówno idąc do przodu, jak i robiąc je w miejscu, robiąc krok (przyklęknięcie), po nim wracając do pozycji wyjściowej.

Rozpoczynamy trening od rozgrzewki, głównie nacisk kładąc na uda. Następnie przechodzimy do wykonania wykroków. Stojąc prosto, robimy krok do przodu prawą nogą, jednocześnie prawie klękając lewą, podczas robienia „kroku”, robimy wdech. Następnie bez chwili przerwy powstajemy do pierwotnej pozycji, jednocześnie robiąc wydech, napinając mocno mięśnie ud i pośladków. I tak na przemian raz prawa, raz lewa noga. Kolana w tym ćwiczenia najlepiej jest prowadzić jak najbardziej na zewnątrz. Dobrze jest korygować swoją technikę, robiąc je przed lustrem, co pozwoli stale obserwować własne ruchy i na bieżąco wprowadzać zmiany w sposobie wykonania tego ćwiczenia.

Tempo wykonania ćwiczenia może być różne. Robiąc to, czy jakiekolwiek inne ćwiczenie dosyć szybko, czyli dynamicznie, przyczyniamy się do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej, podobnie jak w przypadku wykonywania treningu interwałowego. Natomiast robiąc serie wolnymi ruchami, czyli wykonując ruch statyczny, przyczyniamy się do lepszej rozbudowy tkanki mięśniowej, przy czym tkanka tłuszczowa, w tym przypadku nie jest tak dobrze spalana.

Jest to trochę skomplikowane, ale jakby nie było, to jest to ćwiczenie dobre na kształtowanie ud i pośladków. Osobą, które nie do końca wiedzą jak postąpić, proponuję przeplatanie serii, raz seria wykonywana wolno, raz szybszym tempem. Jeżeli dla kogoś będzie to zbyt łatwo, to z powodzeniem można wziąć do obydwu rąk jakieś obciążenie – hanelki, czy coś innego (można nawet wziąć dwie cegły;P)

Ważne żeby zawsze robić jakiś postęp, bo mięśnie bardzo szybko się przyzwyczajają do danego ciężaru, tempa i czasu trwania oraz sposobu wykonywania ćwiczenia. Tak, więc trzeba je stale zaskakiwać, zmieniając kolejność ćwiczeń, łącząc różne serie, np. na daną lub różne partie mięśniowe, zwiększając obciążenie, ilość serii, ilość powtórzeń w serii i wiele innych.

Na początek, można je z powodzeniem robić na treningu łącznie z przysiadami, przy czym te drugie lepiej robić, jako pierwsze, a dopiero po ich zakończeniu, gdy uda i całe ciało będzie już dobrze rozgrzane, to można przejść do tego troszkę bardziej skomplikowanego ćwiczenia, jakim są właśnie wykroki.

Ilość serii i powtórzeń, zależy oczywiście od wielu rzeczy, jak Twoje możliwości kondycyjne, staż treningowy, ilość innych ćwiczeń na danym treningu, długości przerw między seriami i jeszcze wielu innych. Dla początkujących polecam rozpoczęcie tego ćwiczenia, na początku od 4 – 5 serii po 10 – 15 powtórzeń na każdą nogę.

Ważne, aby Twój trening trwało najmniej 45 minut (łącznie z rozgrzewką), jeżeli zależy Ci na spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i masz pewien staż treningowy. Więc jeżeli nie dasz rady robić tylko ćwiczenia na mięśnie nóg na danym treningu, to z powodzeniem możesz łączyć wszystkie poznane dotychczas ćwiczenia, aby w sumie czas ich wykonywania wynosił właśnie najmniej 45 minut.

Dodam jeszcze, że im krótsze przerwy pomiędzy seriami, tym lepsza efektywność ćwiczenia i lepsze spalanie tkanki tłuszczowej. Proponuję na początku robić ok. 60 sekund przerw pomiędzy wszelkimi ćwiczeniami.

A więc do dzieła, działajcie a efekty przyjdą prędzej niż sądzicie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s