Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

 • __POLECAM:__

  Mezczyzna od A do Z

  Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

 • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

 • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

 • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

 • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Zasada Diety Nr 8. Produkty Wskazane w Diecie

Posted by Darek Miko w dniu Sierpień 2, 2010

Teraz już wiemy, jakich produktów należy się wystrzegać, chcąc być zdrowym i schudnąć. Następną rzeczą w kolejności będzie wskazanie produktów dostępnych w diecie,oraz produktów, które są dozwolone, ale w małych ilościach/sporadycznie. W obecnych czasach produkty, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były uważane za zdrowe i jak najbardziej polecane każdemu, teraz są szkodliwe, niesmaczne i wręcz trujące, dobrym przykładem są ryby (zwłaszcza morskie, rzeczne), tak przez wszystkich polecane, a w sporej ilości mogą zawierać wiele szkodliwych metali ciężkich. Podobnie jest z wodą kranową, która mimo braku widocznych oznak zanieczyszczenia, normalnego zapachu i w miarę dobrego smaku, tak naprawdę nie powinna być dopuszczana do użytku, a tym bardziej do spożywania. Takie przykłady można by mnożyć w nieskończoność, ale nie to jest moim celem w tym artykule, kiedy indziej będzie na to czas.

Poniżej podam produkty, które należy spożywać, niekoniecznie wszystkie.

Produkty białkowe:

 • Mięso z kurczaka (najlepiej swojskie)/indyka/strusia/sarny/barana,
 • Ryby i owoce morza – w umiarkowanej ilości, gdyż mogą zawierać szkodliwe metale ciężkie (w zależności skąd pochodzą), najlepsze oceaniczne,
 • Jajka całe (zawierają dietetyczny cholesterol – zależy od przygotowania),
 • Ser biały, (jeżeli nasz układ pokarmowy go toleruje),
 • Orzechy (jak najbardziej można, różnego rodzaju),
 • Nasiona (także jak najbardziej można),
 • Rośliny strączkowe (sporadycznie gdyż są ciężko strawne),
 • Soja – nie polecam/sporadycznie,

Produkty węglowodanowe:

 • Płatki owsiane,
 • Ryż brązowy,
 • Makaron razowy,
 • Pieczywo pełnoziarniste,
 • Kasze,
 • Miód (swojski),
 • Owoce (jak najbardziej świeże i w miarę możliwości z czystych ekologicznych upraw, o niskim IG),
 • Warzywa (jak najbardziej świeże i w miarę możliwości z czystych ekologicznych upraw),

Produkty tłuszczowe:

 • Oleje (tłoczone na zimno, nierafinowane),
 • Oliwa (extra virgin),
 • Tran,
 • Masło, (umiarkowanie),
 • Orzechy/nasiona.

Wszystkie te produkty są możliwe do zastosowania w diecie odchudzającej, oczywiście wszystko należy spożywać w odpowiedniej ilości, wszystko z umiarem. W przypadku otyłości i cukrzycy, wszelkie produkty węglowodanowe, w szczególności owoce, miód i zboża, należy częściowo ograniczać, by nasz poziom insuliny wrócił do normy. Natomiast, jeżeli mamy niedużą nadwagę to można z powodzenie obniżyć swoją wagę stosują proporcje b/w/t podane w zasadzie diety nr 5, jeżeli waga się nie zmienia, to należy ilość węglowodanów zmniejszać, (czyli obniżać kalorie głównie z węglowodanów) lub zamieniać na korzyść białka.

W normalnych ilościach możemy spożywać podane powyżej produkty tj.:  jaja, oleje, oliwę, tran, orzechy, nasiona i ziarna, warzywa. Z orzechami jest ok, ale  należy pamiętać o proporcjach kwasów omega 3 do omega 6. W umiarkowanych ilościach: masło, ryby i owoce morza, drób, ser biały, rośliny strączkowe, soja.

Co do mleka i jego wyrobów, to szczerze nie polecam nikomu, mleko jest szkodliwe dla człowieka, jeżeli ktoś spożywa nabiał, to zalecałbym z niego rezygnować, łącznie z jego wyrobami, można ewentualnie nadal spożywać  ser biały naturalny, jeżeli nie mamy po jego spożyciu sensacji żołądkowych. Wielu ludziom po odstawieniu nabiału poprawia się zdrowie, odzyskują siły, problemy trawienne mijają. Każdy odnotuje jakieś korzyści, zaprzestając pić mleko, gdyż wiele osób jest uczulonych na białko kozeinę, zawartą w mleku.

Soja też jest niewskazana, gdyż osłabia naszą odporność, a ponadto duża jej ilość to GMO (genetycznie modyfikowana), dlatego nie polecam. Jeżeli ktoś spożywa soję albo jakieś jej produktu, to radziłbym stopniowo ją wykluczać w diecie, aż do całkowitego zrezygnowania.

Produkty niewskazane już podawałem w zasadzie diety nr 6, w skrócie: produkty słone i sama sól rafinowana, cukier i wszelkie wyroby cukiernicze, słodziki (aspartam i inne), tłuste mięsa, margaryny, smalec, ziemniaki, produkty wysoko przetworzone, np. pszenne pieczywo, wafle ryżowe, chipsy, mleko, itp.

Wszelkie zmiany wprowadzane w swoim stylu odżywiania należy wprowadzać stopniowo, słuchając swojego organizmu. Należy reagować na wszelkie oznaki i sygnały ze swojego ciała. Nie każdy reaguje na takie same produkty dietetyczne podobnie jak inni, każdy wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego tak istotnym jest wsłuchiwanie się w głoś swojego organizmu, należy wyczuwać, czego on potrzebuje w danej chwili i to mu dostarczyć.

Gdy będziemy się zdrowo odżywiać i zaspokajać wszelkie potrzeby naszego organizmu, to nie będziemy już musieli spożywać tak dużych ilości pokarmu, gdyż te, które zjemy będzie lepiej wykorzystywane przez nasze ciało. Zdrowy system trawienny powinien być najbardziej pożądaną rzeczą każdego człowieka, gdyż od tego zależy prawidłowe trawienie i wchłanianie zjadanego pokarmu.

Wszystko jest do osiągnięcia, potrzeba jedynie czasu, chęci, silnej woli i wytrwałości. A wtedy z dnia na dzień będziemy się zbliżali do całkowitego zdrowia, pięknej, zdrowej i sprawnej sylwetki. Zapraszam na kolejne części zasad diety.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s