Zasady Diety

Schudnij skutecznie już Teraz!

  • __POLECAM:__

    Mezczyzna od A do Z

    Książka ujawniająca działanie psychiki mężczyzny. Poznasz go, zrozumiesz go, staniesz się dzięki niej lepsza i stworzysz harmonijny związek, bez stresu, który jak wiesz jest wrogiem odchudzania. Warto się z nią zapoznać!

  • Bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem. Kliknij w zdjęcie i zapoznaj się ze szczegółami...

  • Jeżeli stosujesz suplementy lub masz zamiar jakiś zakupić, to ta publikacja jest dla Ciebie. Warto się z nią zaznajomić, by dokonywać mądrych zakupów.

  • Bardzo interesująca książka, objaśniająca tematykę anatomii, zdrowego odżywiania i odchudzania. Autor w bardzo prosty sposób przedstawia wiele procesów zachodzących w naszym ciele.

  • Druga cześć polecanej wyżej książki, razem tworzą całość. Pozycje te powinny się znaleźć w prywatnej biblioteczce każdej osoby dbającej o swoje zdrowie i figurę.

Zasada Diety Nr 7. Szkodliwość Wykluczonych Produktów

Posted by Darek Miko w dniu Lipiec 30, 2010

W zasadzie diety Nr 6 pisałem, jakich produktów należy się wystrzegać, by nasza zdrowa dieta była skuteczna. Powodem ich wykluczenia jest fakt, że spożywane przeważnie w dużych ilościach i bez opamiętania są przyczyna wielu dolegliwości i chorób, oraz fakt, że produkty te są z reguły wysoko przetworzone, oczyszczone/rafinowane, co jeszcze pogarsza sytuację, dochodzi do tego jeszcze mała aktywność fizyczna, nieprawidłowy tryb życia, palenie papierosów, picie alkoholu i wiele innych, co w konsekwencji prowadzi do licznych niedoborów pokarmowych, osłabienia organizmu, a stąd już niedługa droga do poważnych chorób i otyłości.

Dobrym przykładem jest biały cukier, – który jest przyczyną bardzo wielu chorób, jak np.: otyłość, choroby zębów i dziąseł, choroby serca, wątroby i trzustki, depresje, sklerozę, cukrzyce, osłabia układ immunologiczny, uzależnia, działa zakwaszająco na krew, przez co organizm pozbywa się cennych składników mineralnych by tą krew zalkalizować. Utrata minerałów z kości, prowadzi do częstej ich łamliwości, co jest powszechne wśród młodych ludzie, którzy piją sporo słodkich napojów. Cukier jest przyczyną bardzo wielu przedwczesnych zgonów w krajach wysoko rozwiniętych.

Nadmiar cholesterolu w tłuszczu zwierzęcym, który jest spożywany w dużym nadmiarze jest także bardzo niebezpieczny. Tłuszcze nasycone dostarczają tzw. pustych kalorii, czyli oprócz tłuszczu nie dostarczają żadnych wartościowych składników pokarmowych. Są one przyczyną rozwoju miażdżycy, chorób nowotworowych, hipercholesterolemii, zawału serca. Poziom cholesterolu jest także podnoszony przy spożywaniu margaryny, która cholesterolu nie ma w swoim składzie, ale za to ma cos bardziej niebezpiecznego izomery trans, które to są niezmiernie niebezpieczne, >>Czytaj więcej o margarynie<<

O soli pewnie każdy wie, że jest również zgubna dla osób, które przesadzają z jej używaniem. Jest ona także pozbawiona jakichkolwiek składników odżywczych, jedyną rzeczą, która w niej pozostaje jest chlorek sodu, czasami jeszcze jest wzbogacana w jod. Zbyt duże spożywanie soli jest główną przyczyną nadciśnienia tętniczego, oraz zachwiania gospodarki wodnej organizmu.

Mleko jest niewskazane dla ludzi, gdyż jest przeznaczone wyłącznie dla młodych cielaków, nawet dorosłe krowy nie piją mleka. Wbrew większości opinii, że mleko jest zdrowe, wcale tak nie jest. Pijąc mleko, jedzą i pijąc jego wyroby jesteśmy narażeni na osteoporozę, dolegliwości żołądkowe, uczulenia, bóle reumatyczne, nawet wapń dostarczany z mleka nie jest odpowiednio wykorzystywany przez organizm ludzki. Mleko powoduje niepotrzebne obciążenie organizmu. Osoby, które mają powyższe dolegliwości poczują poprawę, rezygnując z nabiału.

Spożywanie powyższych szkodliwych pokarmów jest przyczyną większości chorób cywilizacyjnych, dlatego tak istotnym jest rezygnacja z nich w pierwszej kolejności. Po kilku tygodniach, nawet kilku dniach powinniście poczuć znaczną różnicę, w ogólnym stanie zdrowia, nawet waga powinna się obniżyć;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s